O MNIE / KONTAKT

Sebastian "Satyr" Małek

Mieszkam w Poznaniu, jestem fotografem i retuszerem.
A z wykształcenia kognitywistą.

Fotograficznego bakcyla złapałem jakieś 9 lat temu. Wszystko przez dziewczynę, której podobały się zdjęcia jakie zrobiłem starym aparatem podczas wyjazdu do Norwegii. Chciałem jej zaimponować i kupiłem sobie lustrzankę. Chyba zadziałało, bo owa dziewczyna została "moją dziewczyną", a kilka lat później moją żoną.

Teraz, po 9 latach, nie wyobrażam sobie życia bez dźwięku migawki i błysku fleszy. Uwielbiam tworzyć fotografie, konstruować kadry. Nie należę do tych, którzy "chwytają chwile" swoimi aparatami. Wolę tworzyć niż dokumentować. Fotografia jest dla mnie osobliwym połączeniem prawdy i kłamstwa, rzeczywistości i fantazji, jawy i snu.

Pomiędzy zakupem pierwszego aparatu, a dniem dzisiejszym udało mi się zrobić parę fajnych rzeczy:  współpracowałem zarówno z profesjonalnymi modelkami, jak i osobami zupełnie początkującymi. Miałem też okazję fotografować dla paru marek odzieżowych oraz większych i mniejszych firm (m.in. Orushka, Mossa, McKinsey, Volkswagen) . Zdarzyło mi się też kilka zbiorowych wystaw fotograficznych i jedna indywidualna. Trafiło się też parę publikacji na różnych stronach internetowych i magazynach.

 

Kiedy nie ustawiam światła, nie klikam spustu migawki i nie skrobię rysikiem, lubię wypić dobrą kawę, poczytać (najlepiej fantastykę albo sci-fi), posłuchać jakiegoś jazzu albo southern gothicu lub pograć w planszówki. Jestem też niesamowitym kociarzem, więc sporo czasu zajmują mi trzy maluchy : Piskacz, Charlie i Pingu.

 

Jeżeli myślisz, że możemy coś razem stworzyć, albo chcesz zadać pytanie - napisz do mnie.

poster-satyr.jpg

Kontakt:


Publikacje:

Design You Trust (2012)

NIF magazine (2017a, 2017b, 2017c, 2017d, 2018a)

Skin Magazine (2017)

Toxic Girls (2017)

Vogue Italia (Photovogue: 2012, 2012, 2012, 2013, 2018)

FUSE Magazine (2018 vol. 43 )

Wystawy:

"Omen" 2010 (Poznań, wystawa zbiorowa)

"Lucid Dreaming" 2011 (Poznań, wystawa zbiorowa)

"Alice" 2012 (Poznań, wystawa indywidualna)